2025-12-23 Raadsbrief - Stappenplan inzake herinrichting van de voormalige N18 in de kern Eibergen
Zaaknummer: 1411359
Onderwerp: Stappenplan inzake herinrichting voormalige N18 in de kern Eibergen
Verzonden: 23 december 2025
Geachte leden van de raad,
Tijdens de raadsvergadering van 8 juli 2025 heeft de portefeuillehouder u toegezegd te streven naar een plan van aanpak eind 2025 voor herinrichting van de voormalige N18 in de bebouwde kom van Eibergen. In deze brief leest u over de stappen die tot nu toe zijn gezet en wat de te nemen stappen zijn om in 2026 verder te kunnen met deze weg.
Wat is tot nu toe gebeurd?
. . .
Bron: gemeenteberkelland.nl
Nou, tot nu toe lijkt dat meer op afbraakbeleid te Berkelland, die centrumplannen.
De centra van Eibergen en Neede zijn doder dan dood.
In Eibergen mag je niet meer parkeren in het centrum. Of je moet bij de Jumbo doen of je klant bent? Drukker, drukker, drukst.
In Neede is de centrumstraat helemaal afgesloten. Al een tijdje. De ene na de andere winkel gaat er nu dicht. Of er komt weer een andere tijdelijke winkel in, die er weer een jaartje in mag zien voor minimale huur.
In Borculo parkeert iedereen op de Veemarkt. Maar als je denkt dat iedereen in die winkels is, nou nee.
Misschien moeten we eens controleren op parkeerschijven?
Ik zie wel uittochten op bepaalde dagen richting Enschede bijvoorbeeld.
Ook Duitsland is natuurlijk al jaren favoriet.
Tot zover de stappen om centra te revalitiseren die hier te Berkelland al vele miljoenen hebben gekost in de laatste paar jaar. Maar van revitalisatie lijkt er maar niet weinig te komen.
En dat wordt dan wel betaald van onze jaarlijkse belastingmiljoenen.
Wie is er verantwoordelijk voor deze keuzes?